piątek, 04 grudzień 2020
Tegoroczne święta bez wigilii miejskiej i szopki bożonarodzeniowej. Będzie świąteczna iluminacja

Burmistrz Grójca Dariusz Gwiazda poinformował na swoim profilu facebookowy, że z powodu pandemii koronawirusa odwołuje tegoroczną wigilię miejską oraz szopkę bożonarodzeniową.

"Szanowni Mieszkańcy,
Pandemia spowodowała, że z wielu atrakcji w tym roku musieliśmy zrezygnować. Nie odbyło się Święto Kwitnącej Jabłoni, Święto Jabłka, Dzień Dziecka, a uroczystości patriotyczne miały bardzo skromny charakter.  Ze smutkiem informujemy, że po konsultacji z księdzem kanonikiem wicedziekanem Dekanatu Grójeckiego Zbigniewem Stefaniakiem, Powiatową Stacją Sanitarno- Epidemiologiczną oraz pozostałymi służbami mundurowymi, doszliśmy do wniosku, że obchodzona corocznie wigilia na Rynku Miejskim, w tym roku nie zostanie zorganizowana, nie powstanie też Szopka Bożonarodzeniowa. Nie możemy w sytuacji, gdy pojawiają się coraz większe ograniczenia, planować wydarzenia, które zachęcałoby Mieszkańców do gromadzenia się na rynku.
Za to planujemy włączenie świątecznych iluminacji 6 grudnia. Zarówno ulice, jak i rynek, będą świątecznie ozdobione, natomiast z wieży ratuszowej każdego dnia o godzinie 12.00 popłyną dźwięki kolęd.
 Jeszcze w listopadzie, w miesiącu, w  którym obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości, z ratuszowej wieży w południe każdego dnia można wysłuchać melodii pieśni patriotycznej. W taki sposób w naszym mieście pragniemy oddać hołd bohaterom Ojczyzny."

Tegoroczne święta bez wigilii miejskiej i szopki bożonarodzeniowej. Będzie świąteczna iluminacja
Średnia ocena 5, najwyższa ocena 5 z 3 głos/ów