piątek, 04 grudzień 2020
Czas zmian w GOS

Zmiana sterów Grójeckiego Ośrodka Sportu. Dotychczasowy dyrektor odchodzi na emeryturę.

Jerzy Binkiewicz, który od ponad 19 lat zarządza Grójeckim Ośrodkiem Sportu odchodzi na emeryturę. W lutym zastąpi go nowa, wyłoniona w konkursie na to stanowisko osoba.
– Czas pracy w Grójeckim Ośrodku Kultury na długo pozostanie w naszej pamięci – mówi Jerzy Binkiewicz, wieloletni dyrektor GOS. – Będę ten czas wspominał z przyjemnością, a także wracał na organizowane przez GOS imprezy i to z przyjemnością. Będę tutaj często zaglądał.
Jak zapowiada Jerzy Binkiewicz, teraz chce zaangażować się w życie społeczne, aby dalej funkcjonować w lokalnej społeczności.
Jerzy Binkiewicz rozpoczął przygodę z Grójeckim Ośrodkiem Sportu w 2001 roku. Był to czas trwającej budowy Hali Sportowej w Grójcu wraz z kompleksem boisk. We wrześniu kolejnego roku obiekt został oddany do użytku.
– Dzięki kompleksowi znacznie wzrosły możliwości organizacyjne Grójeckiego Ośrodka Sportu – wspomina Jerzy Binkiewicz. – Zwiększyła się także oferta dla dzieci ze szkół z terenu gminy. Była to bardzo ważna inwestycja dla rozwoju sportu w Grójcu, z czasem rozbudowana o skate park.
W 2013 roku przeprowadzona została częściowa modernizacja na stadionie przy ul. Laskowej w Grójcu, boiska ze sztuczną nawierzchnią. Cztery lata temu zakończyła się także przebudowa grójeckiego basenu.
Grójecki Ośrodek Sportu to także wiele wydarzeń sportowych. Jak wspomina dyrektor Jerzy Binkiewicz, co roku było ich ponad 40, a ich organizacja nie była możliwa bez współpracy z wieloma jednostkami i organizacjami. Wspomina o Grójeckim Ośrodku Kultury, Zespole Administracyjnym Placówek Oświatowych, wojsku, policji, straży pożarnej oraz klubach sportowych z terenu gminy Grójec.
– Bardzo dziękuję im za współpracę – dodaje Binkiewicz.
Osoby zainteresowane kierowaniem Grójeckim Ośrodkiem Sportu mogą zgłaszać swoją kandydaturę do najbliższego piątku (20 listopada) do Urzędu Gminy i Miasta Grójcu. Dokładne wymagania przedstawione są na stronie internetowej magistratu. Nabór zostanie przeprowadzony w dwóch etapach. Pierwszy z nich, to sprawdzenie ofert pod względem formalnym, bez udziału kandydatów. Podczas drugiego etapu komisja przeprowadza indywidualne rozmowy, podczas których kandydaci prezentują swój program działania Grójeckiego Ośrodka Sportu „Mazowsze” w Grójcu. Nowy dyrektor ma przejąć stery GOS  od lutego 2021 roku.

Czas zmian w GOS
Średnia ocena 3.7, najwyższa ocena 5 z 3 głos/ów