piątek, 08 grudzień 2023
Grójeccy policjanci dostali radiowóz w nowych barwach

Pierwszy radiowóz w nowych barwach trafił do policjantów z grójeckiej drogówki. Skoda Scala wyjechała już na drogi powiatu grójeckiego. Samochody w nowych barwach zaprezentowano po raz pierwszy podczas targów POLSECURE w ubiegłym roku w Kielcach.

Flota grójeckiej drogówki została wzbogacona o oznakowany pojazd marki Skoda Scala. Nowy radiowóz został zakupiony w ramach programu operacyjnego Infrastruktura i Środowisko - II edycja „Bezpieczniej na drogach - nowoczesny sprzęt dla polskiej Policji” i sfinansowany w całości przez Komendę Główną Policji.

Nowy wzór oznakowania radiowozów i pozostałych pojazdów policyjnych został zaprezentowany na zeszłorocznych Międzynarodowych Targach Policji i Bezpieczeństwa Publicznego POLSECURE, które odbyły się w Kielcach. Do dotychczasowego oznakowania zostały dodane jaskrawe, żółto-zielone kolory, które sprawiły, że radiowozy są bardziej widoczne. Oprócz zmiany kolorystyki doszła także zwiększona liczba świateł ledowych. Zmiany w oznakowaniu i uprzywilejowaniu samochodów Policji ma przełożyć się na lepszą widoczność i zwiększenie bezpieczeństwa funkcjonariuszy oraz innych użytkowników dróg.

nadkom. Agnieszka Wójcik

Grójeccy policjanci dostali radiowóz w nowych barwach
Średnia ocena 0, najwyższa ocena 5 z 0 głos/ów