piątek, 22 wrzesień 2023
Podziękowanie za plony w Lewiczynie

Za nami Dożynki Powiatu Grójeckiego, które jak co roku odbyły się w Lewiczynie. Gmina Belsk Duży była współorganizatorem wydarzenia.

W tym roku stoisko gminne przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich „Rembowianki”. W Lewiczynie obecne były również panie z Gminnej Biblioteki Publicznej w Belsku Dużym z Dyrektor Izabelą Majchrowską na czele, Gminny Rzecznik Ekonomii Społecznej i Solidarnej – Barbara Gorączyńska czy Psycholog Gminny – Ireneusz Dalba. Swoimi smakołykami przybyłych na święto plonów raczyły również Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Na Obcasach” w Lewiczynie. Starostami dożynkowymi byli natomiast mieszkańcy naszej gminy – Małgorzata i Adrian Feliksiakowie.
Przepięknie na scenie zaprezentowała się natomiast Orkiestra Dęta OSP Lewiczyn. Powód do zadowolenia mogły mieć również panie z KGW „Rembowianki”. Ich kosz dożynkowy znalazł uznanie w oczach jury i zajął doskonałe trzecie miejsce. Na tym samym stopniu podium uplasował się również wieniec dożynkowy, w tym roku przygotowany przez Radę Gminy Belsk Duży.
Podczas Dożynek Powiatu Grójeckiego uroczyście otwarto również Izbę Tradycji Regionalnej w Lewiczynie. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego – Leszek Przybytniak, Starosta Grójecki – Krzysztof Ambroziak, Wójt Gminy Belsk Duży – Władysław Piątkowski, Przewodniczący Rady Gminy – Bogusław Sikorski, a także gospodarze Izby: dyrektor PSP im. UNICEF w Lewiczynie – Justyna Błońska oraz Prezes OSP Lewiczyn – Marcin Dominiak.
Na zakończenie wszyscy zebrani w Lewiczynie bawili się przy hitach znanego i lubianego – Sławomira, a pod sceną były tłumy fanów!
Urząd Gminy w Belsku Dużym

Podziękowanie za plony w Lewiczynie
Średnia ocena 0, najwyższa ocena 5 z 0 głos/ów