Z ostatniej chwili

W ostatni weekend lipca amatorzy dobrej zabawy spotkają się na piątej edycji Błotnej Ekstraklasy w Tomczycach. Zgłoś drużynę już dziś!!!

Piłka błotna to specyficzna forma piłki nożnej, której ojczyzną jest Finlandia. Dyscyplina najbardziej rozpowszechniona jest w Rosji, Holandii, Brazylii, Szwecji, Finlandii, Islandii, Wielkiej Brytanii oraz Turcji.

Rozróżnia się trzy rodzaje zespołów: męskie, żeńskie i mieszane.
W Polsce rozgrywki piłki błotnej koordynuje Stowarzyszenie Polskiej Piłki Błotnej BKS Roztocze, które zajmuje się także promocją dyscypliny i organizacją  Mistrzostw Polski w Piłce Błotnej.
Turniej w Tomczycach organizowany w w 2019 roku był pierwszym Pucharem Polski w Piłce Błotnej, który odbył się na Mazowszu.

Zasady gry w piłkę błotną są zbliżone do tych obowiązujących w piłce nożnej. Poza  dwoma wyjątkami: kto straci but opuszcza boisko, gracze bez  poczucia humoru nie  mogą uczestniczyć w błotnych rozgrywkach.
W czasie gry na boisku może przebywać bramkarz i 5 graczy. Nie ma ograniczeń co do ilości zmian zawodników, są  przeprowadzane w „systemie hokejowym”. Strój dowolny, ale koszulki drużynowe są  w tym samym kolorze. Mecz to dwie połowy – każda trwa około 12 minut, z 5-minutową przerwą. Rzut autowy, rzut wolny i rzut karny są wykonywane z ręki.

Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie tel. 663 428 924, mailowo: jakub.rybaltowski@gmail.com lub za pośrednictwem messengera Błotna Ekstraklasa.

Przypominamy, że rozgrywki odbędą się w dniach 27-28 lipca, jak zawsze przy plaży w Tomczycach.