niedziela, 14 lipiec 2024

Jabłonka to bezpłatny dwutygodnik ukazujący się
na terenie powiatu grójeckiego i gminy Tarczyn.

Nakład gazety - 22 000 egzemplarzy. Ukazuje się w co drugą środę.

Z ostatniej chwili

Wczoraj po raz pierwszy marszałek Sejmu Szymon Hołownia uroczyście wręczył, powiewającą nad Sejmem flagę RP osobom dbającym o bezpieczeństwo Polski.

Flaga RP znad Sejmu trafiła do żołnierzy z Centrum Rozpoznania i Wsparcia Walki Radioelektronicznej im. gen. bryg. Jana Kowalewskiego w Ogrodzienicach i z honorami, przy dźwiękach hymnu państwowego, została podniesiona na maszt.
Jak poinformowała wczoraj Kancelaria Sejmu RP, podczas wyjątkowej ceremonii marszałek przypomniał, że biało-czerwona z Sejmu będzie raz w miesiącu przekazywana „jednostkom wojskowym, jednostkom ratowniczym, tym, którzy służą Polsce, drugiemu człowiekowi, naszemu bezpieczeństwu, którzy nas chronią, którzy bronią naszego życia, naszego dziedzictwa i tego świata, w którym wszyscy żyjemy”. 
„Bardzo się cieszę, że będzie u was w tym miejscu, w którym dbacie swoją codzienną służbą o to, żeby naszym pilotom, żeby naszym żołnierzom nie stała się krzywda, żeby byli bezpieczni, w której wychwytujecie zagrożenia, które mogłyby zniszczyć nasze życie, takie jakie znamy. Nie jesteście bezpośrednio fizycznie na linii frontu, ale jesteście na niej. Bo przecież dzięki wam ci, którzy są na linii frontu, którzy są w walce, którzy są na pierwszej linii mają wiedzę do podejmowania odpowiednich decyzji” – mówił marszałek Sejmu o wyzwaniach trwającej wojny hybrydowej. „W waszych rękach Polska jest bezpieczna, bezpieczna jest przyszłość waszych dzieci, naszych dzieci” – podkreślił Hołownia, przekazując sejmową flagę wojskowym z Ogrodzienic.
Inf / Fot. Piotr Molęcki/Kancelaria Sejmu