piątek, 27 listopad 2020
Od Mazowsza dla ochotników

Druhowie ochotnicy z nowym sprzętem od marszałka województwa mazowieckiego.

Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych w Belsku Dużym oraz Bądkowie wzbogaciły się o nowe zestawy bojowe. Wartość szacunkowa przekazanego sprzętu dla każdej z jednostek to 35 000 złotych.
W skład zestawów wchodzą: kaski z latarkami, ładowarki, buty oraz mundury bojowe. Ich zakup sfinansował samorząd województwa mazowieckiego.
Druhowie ochotnicy z Bądkowa część wyposażenia otrzymali już w połowie lutego. Po czterech miesiącach, 14 czerwca w imieniu samorządu Mazowsza, pozostałe komplety umundurowania (rękawice, spodnie oraz kurtki) przekazał Leszek Przybytniak, radny sejmiku województwa mazowieckiego.
– Ogromnie się cieszę, że możemy wspierać Ochotnicze Straże Pożarne – mówił Leszek Przybytniak. – Są na to fundusze, a wam w tym sprzęcie będzie się lepiej pracować.
Za przekazane wyposażenie w imieniu władz lokalnych podziękował wójt Waldemar Kopczyński.
Jak przyznają ochotnicy, obecny sprzęt w postaci umundurowania jest już mocno wyeksploatowany, a nowe komplety wzmocnią działania bojowe jednostki.
Tego samego dnia również pięć kompletów sprzętu trafiło do druhów OSP w Belsku Dużym. W spotkaniu wziął udział wójt Władysław Piątkowski, przewodniczący rady gminy Bogusław Sikorski, a także radny powiatowy Adam Balcerowicz. Inicjatorką doposażenia jednostek OSP jest członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.
Redakcja

Od Mazowsza dla ochotników
Średnia ocena 0, najwyższa ocena 5 z 0 głos/ów