piątek, 08 grudzień 2023
Święto Kwitnących Jabłoni 2021: Łąki Łan i Piękni i Młodzi

Jest szansa na organizację tegorocznego Święta Kwitnących Jabłoni. Miasto zaplanowało imprezę na weekend 22-23 maja.

W ubiegłym roku z powodu pandemii samorządy zrezygnowały z organizacji tradycyjnych imprez. W Grójcu także nie odbyło się flagowe dla miasta Święto Kwitnących Jabłoni. W tym roku jest jednak szansa na jego organizację.
Grójecki Ośrodek Kultury zamieścił na swojej stronie internetowej zapytanie ofertowe na scenotechnikę. Jak czytamy w dokumencie Święto Kwitnących Jabłoni zaplanowano na weekend 22-23 maja na Placu Targowym w Kobylinie.
W sobotę, 22 maja gwiazdami wieczoru będzie zespół „Łąski Łan” oraz „Piękni i Młodzi”. Posłuchamy także muzyki lokalnych zespołów.
Łąki Łan to polski zespół muzyczny, grający połączenie muzyki elektronicznej, rocka, oraz funku. Początki jego działalności sięgają 1999 roku. We wrześniu 2005 roku nakładem wydawnictwa „OFF Music/Fonografia” światło dzienne ujrzał pierwszy album, zatytułowany po prostu „Łąki Łan”. Otwierający go utwór „Luźny łan” ma istotne w historii grupy znaczenie. Trzy lata później powstał jeden z najbardziej znanych przebojów zespołu w skali międzynarodowej – „Jammin”. W 2009 roku grupa wydała kolejny album – „ŁąkiŁanda”. Znalazły się na nim m.in. trzy wielkie hity: „Propaganda”, „Big baton” i „Selawi”. W 2012 roku grupa wydała kolejny album – „Armanda”. Na krążku znalazło się długo oczekiwane przez fanów – a znane wcześniej jedynie z koncertów i YouTube – „Jammin'” oraz takie utwory, jak: „Łan pała”, „Lovelock”, „Pleń” i „Łan for me”. Rok 2016 to nowe wydawnictwo – „Syntonia” i nowe przeboje: „Pola ar” i „Bombaj”.

 

Gwiazdą wieczoru będzie zespół disco – polo, Piękni i Młodzi z charyzmatyczną wokalistką Magdaleną Narożną. Zespół występuje na scenie muzycznej od 11 lat. Pierwszy hitem grupy był utwór „Niewiara”. Piosenka uzyskała tytuł „hitu 2013” w plebiscycie zorganizowanym przez radio internetowo Disco Polo Party i stację TV.Disco. Kolejne znane utwory to „Kocham się w Tobie”. W 2014 grupa wzięła udział w przesłuchaniach do siódmej edycji programu "Must Be the Music. Tylko muzyka" emitowanego przez telewizję Polsat. Na etapie przesłuchań zaprezentowali piosenkę „Kocham się w tobie” i zakwalifikowali się do etapu półfinałowego, podczas którego zaprezentowali swój przebój „Niewiara” i awansowali do finału. Kolejne znane utwory to „Ona jest taka cudowna” oraz „Na serca dnie”. 1 czerwca 2019 Narożni poinformowali o rozwodzie, przy czym zapewnili, że rozstanie nie będzie miało wpływu na działalność zespołu. Jednak 2 stycznia 2020 z zespołu w atmosferze skandalu wykluczono Dawida Narożnego, którego miejsce zajął Daniel Biczak.

 

Niedziela, 23 maja w całości poświęcona będzie lokalnej twórczości. Na scenie wystąpią: Grójecka Orkiestra Kameralna, Chór Miasta Grójec, Orkiestra Dęta OSP Grójec oraz lokalne zespoły muzyczne.
Jak czytamy w dokumencie, Grójecki Ośrodek Kultury dopuszcza korekty w programie święta oraz liście wykonawców. Informuje także, że podczas imprezy zachowane będą wszystkie zalecane przez Główny Inspektorat Sanitarny procedury związane z reżimem sanitarnym. Oferty można składać do 17 marca. 

Święto Kwitnących Jabłoni 2021: Łąki Łan i Piękni i Młodzi
Średnia ocena 5, najwyższa ocena 5 z 6 głos/ów