piątek, 08 grudzień 2023
Nowoczesny sprzęt do nauki zdalnej trafił do szkół

Wójt Marta Cytryńska, wraz z radnymi gminy Jasieniec oraz sekretarzem gminy, przekazała dyrektorom szkół podstawowych w Jasieńcu i Zbroszy Dużej, łącznie 20 nowych, wyprodukowanych w ostatnim czasie (na specjalne zamówienie gminy), komputerów przenośnych znanej firmy informatycznej. Sprzęt wraz z oprogramowaniem został zakupiony dzięki pozyskanej przez gminę Jasieniec unijnej dotacji, pokrywającej 100% poniesionych wydatków.

Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach programu „Zdalna Szkoła+”, finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (Program Operacyjny Polska Cyfrowa na lata 2014-2020).
Co więcej, już niedługo zrealizowany zostanie dodatkowy zakup kolejnego, nowoczesnego, multimedialnego sprzętu informatycznego do nauki zdalnej w ramach pomocy uzyskanej przez nas z Urzędu Marszałkowskiego. Sprzęt ten trafi do gminy Jasieniec w ramach projektu „Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego”.
Warto zaznaczyć, że nie tak dawno dla obu szkół przekazaliśmy, jako gmina, 20 nowych laptopów z programu “Zdalna Szkoła”.
Ponadto dzięki zdobytej przez nas unijnej dotacji na realizację programu „Ja w Internecie” (również 100% dotacji), gmina Jasieniec zakupiła 22 nowe, przenośne komputery dotykowe, które przekazane zostały pod koniec ubiegłego roku do szkoły podstawowej w Jasieńcu.
Szymon Woźniak

Nowoczesny sprzęt do nauki zdalnej trafił do szkół
Średnia ocena 0, najwyższa ocena 5 z 0 głos/ów