niedziela, 14 lipiec 2024

Jabłonka to bezpłatny dwutygodnik ukazujący się
na terenie powiatu grójeckiego i gminy Tarczyn.

Nakład gazety - 22 000 egzemplarzy. Ukazuje się w co drugą środę.

Z ostatniej chwili

Piknik Rodzinny „Spotkajmy się nad stawami w Jasieńcu” – jedna z największych w regionie cyklicznych imprez, łącząca promocję kulturalno-artystyczną, sport oraz aktywizację społeczną, spotkała się także i tym razem z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, zapewniając wszystkim najwyższy komfort i najlepszą zabawę.

Koncerty topowych artystów polskiej sceny muzycznej: SKOLIMa oraz Zenka Martyniuka z zespołem Akcent, turniej siatkówki plażowej, występy artystyczne dzieci, przepyszne dania / produkty lokalne przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z Boglewic, Gośniewic i Rytomoczydeł, rejsy strażacką motorówką, loterie fantowe, przejazdy wojskowym quadem, warsztaty artystyczne prowadzone przez seniorów wraz z przekąskami, fotobudka, animacje dla dzieci, pokaz fajerwerków, zabawa z DJem – to tylko część atrakcji, które niczym magnes przyciągnęły nad jasienieckie stawy mnóstwo mieszkańców gminy i regionu.

Siatkówka na poziomie
Gminną imprezę, która odbyła się 19 sierpnia, współfinansowaną ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego, rozpoczął emocjonujący, stojący na wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Ziemi Jasienieckiej. Zawody te zostały zorganizowane przez grupę radnych gminy (Arkadiusz Idzikowski, Zenon Sarniak, Marcin Manowiecki) oraz Stowarzyszenie „Gmina Jasieniec dla Pokoleń”. Zmagania siatkarzy wystartowały o godz. 9:00 i zakończyły się po kilku godzinach wręczeniem pamiątkowych medali, pucharów, jak również nagród.

Tłumy podczas koncertów
Następnie odbyły się wspaniałe, znakomicie przygotowane występy sceniczne dzieci z przedszkola „Bajkowy Świat” w Jasieńcu oraz oddziału przedszkolnego w Zbroszy Dużej. Zaraz potem na scenie zaprezentowała się Gminna Orkiestra Dęta OSP Jasieniec. Później przyszedł czas na oficjalne otwarcie imprezy, którego dokonała wójt Marta Cytryńska wraz z zaproszonymi gośćmi, a także na koncerty muzyczne. Jako pierwsza wystąpiła grupa Spontan, która wprawiła publiczność w jeszcze bardziej pozytywny nastrój. Do tej dawki dobrych emocji dodatkową, wielką moc dołożył koncert SKOLIMa, który przyciągnął nad jasienieckie stawy prawdziwe tłumy. Zwieńczeniem artystycznym tegorocznej imprezy był świetny występ Zenka Martyniuka z zespołem Akcent.

Budująca współpraca
Piknik Rodzinny „Spotkajmy się nad stawami w Jasieńcu” – podobnie jak w latach poprzednich - zintegrował mieszkańców gminy i regionu. Na imprezę przybyli m.in. posłowie Mirosław Maliszewski, Marek Suski, Dariusz Bąk oraz Konrad Frysztak, senator Stanisław Karczewski, Radny Województwa Mazowieckiego Leszek Przybytniak, Starosta Grójecki Krzysztof Ambroziak, Wicestarosta Jolanta Sitarek wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu Januszem Karbowiakiem, szefowie/reprezentanci różnego rodzaju instytucji, przedstawiciele służb mundurowych, przedsiębiorcy, Radni i Sołtysi Gminy Jasieniec.

Świeże produkty lokalne i przysmaki
Co więcej, w czasie Pikniku nie zabrakło niezliczonych, pysznych i opartych na tradycyjnych recepturach naturalnych potraw przygotowanych przez wspomniane Koła Gospodyń Wiejskich, pożywnej, aromatycznej grochówki z kuchni polowej gotowana przez strażaków z OSP Jasieniec, grilla od druhów z OSP Gośniewice, a także soków, napojów, lodów, waty cukrowej, owoców, pysznych pieczonych czy smażonych przekąsek, foodtrucków oraz innych różnego rodzaju stoisk z wieloma artykułami, dodatkowymi atrakcjami czy gadżetami.

Moc różnorodności
Dzieci cieszyły się m.in. z animacji interaktywnych i dmuchańców. Dużo osób przyciągnęły też różnego rodzaju stoiska promocyjno-informacyjne, w tym Wojska Polskiego – 63. Batalion Lekkiej Piechoty z Nowego Miasta nad Pilicą, jasienieckiego Klubu Senior+, Powiatu Grójeckiego, posła Mirosława Maliszewskiego, Banku Spółdzielczego w Jasieńcu czy też wspólny punkt jasienieckiego Zakładu Usług Komunalnych i Gminy Jasieniec.

Partnerami medialnymi wydarzenia były „Jabłonka” - gazeta informacyjno-reklamowa oraz gazeta „Nowe Dni”.

Szymon Woźniak

Przedsięwzięcie współorganizowane z
Samorządem Województwa Mazowieckiego.

Wójt Gminy Jasieniec pragnie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie imprezy, w tym Współorganizatorom (No1Eventy), Pracownikom Urzędu Gminy i ZUK-u,