piątek, 04 grudzień 2020
Jedna na sprzedaż, druga do nabycia

Jedna z gminnych działek w Mogielnicy zostanie wystawiona na sprzedaż. Samorząd postara się natomiast nabyć inną nieruchomość.

29 lipca, w trakcie sesji, rada miejska jednogłośnie wyraziła zgodę na sprzedaż 6-arowej działki znajdującej się przy ul. Wolskiej w Mogielnicy. Na posesji znajduje się dom w złym stanie technicznym. Jak poinformował burmistrz Sławomir Chmielewski, poprzedni właściciele nieruchomości zrzekli się do praw do niej na rzecz gminy (nieruchomość była zadłużona). W ten sposób weszła ona do zasobów mogielnickiego samorządu.
Na tej samej sesji radni wyrazili też zgodę na nabycie innej nieruchomości. Jest to 18-arowa działka w Wólce Gostomskiej, umiejscowiona tuż przy budynku Ochotniczej Straży Pożarnej. Posesja obecnie znajduje się w zasobach Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa (KOWR). Gmina wystąpi o bezpłatne nabycie nieruchomości z przeznaczeniem na plac zabaw.
Powstała już koncepcja zagospodarowania terenu przy OSP. Zostanie tam ulokowana m. in. piaskownica, huśtawka oraz kilka elementów tzw. siłowni zewnętrznej (orbitrek, biegacz, rowerek).

Jedna na sprzedaż, druga do nabycia
Średnia ocena 0, najwyższa ocena 5 z 0 głos/ów