wtorek, 29 listopad 2022
ZSO w Mogielnicy - O tym, że uczeń  może przetrwać przerwę bez telefonu

Samorząd Uczniowski razem z opiekunami opracował program pt.: „AKTYWNE PRZERWY”. Wcieliliśmy w życie pomysł, jak spożytkować energię uczniów, szczególnie między lekcjami, które wymagają skupienia i głównie siedzenia w ławce. Nasz program pozwala przeznaczyć czas wolny dla zdrowia i przyjemności.

W miesiącach, kiedy na dworze jest ciepło wykorzystamy patio szkolne, które ma wiele zalet: jest na świeżym powietrzu, jest w bezpiecznym miejscu, jest integralną częścią klas i korytarzy szkolnych. Z łatwością pomieści sprzęt sportowy. Dzięki pracy wolontariackiej nauczycieli, uczniów i pracowników obsługi szkoły patio pokryło się piękną trawiastą nawierzchnią, są tu ławki a klasy 1-3 Szkoły Podstawowej ukwieciły ten teren.
A skoro mowa o sprzęcie sportowym, to z funduszy Rady Rodziców ZSO w Mogielnicy kupiliśmy zestaw do tenisa stołowego a z dotacji Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Mogielnicy – stół do piłkarzyków, cymbergaja, zestaw do bilarda oraz badbinktona.
Obecnie, kiedy na dworze są niskie temperatury sprzęt sportowy znajduje się na korytarzach szkolnych i jest na każdej przerwie oraz przed i po lekcjach oblegany przez uczniów.
Wierzymy, że nowatorskie spojrzenie na sport pozwoli wykształcić wśród naszych uczniów potrzebę działania z własnej woli oraz odwróci uwagę od zachowań zagrażających ich zdrowiu.
Polecamy takie inicjatywy – u nas się sprawdziły. Naszym uczniom spodobały się „AKTYWNE PRZERWY” w miłym towarzystwie.

ZSO w Mogielnicy - O tym, że uczeń może przetrwać przerwę bez telefonu
Średnia ocena 0, najwyższa ocena 5 z 0 głos/ów