poniedziałek, 26 luty 2024

Jabłonka to bezpłatny dwutygodnik ukazujący się
na terenie powiatu grójeckiego i gminy Tarczyn.

Nakład gazety - 22 000 egzemplarzy. Ukazuje się w co drugą środę.

Z ostatniej chwili

Uczniowie kl. 8 niebawem będą musieli podjąć pierwszą trudną decyzję, która zaważy na ich życiu, dlatego 15 czerwca 2023 r. wybrali się do firmy Döhler w Kozietułach. Zakład ten odgrywa ważną rolę w naszym lokalnym środowisku, ponieważ od niego odważą swoje płody rolne okoliczni sadownicy i ogrodnicy.

Wiele osób zamieszkałych na terenie gminy Mogielnica oraz okolic znalazło tam zatrudnienie jako pracownicy administracji, mechanicy, laboranci oraz osoby zatrudnione przy produkcji. Firma od przyszłego roku szkolnego stanie się miejscem praktyk dla uczniów Szkoły Branżowej I Stopnia w Mogielnicy, ul. Nowomiejska 1, dlatego postanowiliśmy przybliżyć uczniom kl.8 specyfikę tego zakładu.
Młodzież pod czujnym okiem jednego z najstarszych pracowników poznała pełen proces produkcyjny od jabłka do soku. Duże wrażenie wywarł pobyt w laboratorium, gdzie sprawdza się jakość wyprodukowanych soków i przecierów. Chłopców zaś zaciekawił pobyt w magazynie części do maszyn produkcyjnych. Doświadczeń pracownicy przedstawili zasady zgłaszania awarii urządzeń oraz ich naprawę na terenie zakładu.
Firma Döhler zrobiła na uczniach duże wrażenie. Panujący tam porządek, organizacja pracy, otwartość pracowników, przedstawianie rzetelnych informacji oraz serdeczny stosunek do młodzieży udowodniły uczniom jak ważny jest wybór szkoły, następnie zawodu, a w ostateczności miejsca pracy.
Nowa powstała Szkoła Branżowa I Stopnia w Mogielnicy umożliwia elastyczne dostosowanie kształcenia do potrzeb pracodawców na rynku pracy. Szkoła stwarza młodzieży szansę zdobycia umiejętności w różnych zawodach usługowych. Umiejętności praktyczne uczniowie doskonalą w różnych zakładach pracy. Jednym z takich miejsc jest Döhler sp. z o.o. w Kozietułach. Tu znajdą praktykę uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia w Mogielnicy.
Döhler od wielu lat jest wiodącym na rynku światowym producentem soków NFC, koncentratów przecierów owocowych i warzywnych, syropów owsianych oraz susz. Na pewno warto skorzystać z oferty naszej szkoły i odbyć praktykę, aby potem stać się pracownikiem tej firmy.