środa, 22 maj 2024

Jabłonka to bezpłatny dwutygodnik ukazujący się
na terenie powiatu grójeckiego i gminy Tarczyn.

Nakład gazety - 22 000 egzemplarzy. Ukazuje się w co drugą środę.

Z ostatniej chwili

11 listopada 2022 roku o godzinie 17.00 wystartował III Bieg Niepodległości w gminie Pniewy.

Z terenu Publicznej Szkoły Podstawowej im. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Karolewie  wyruszyła ponad 150-cio osobowa grupa uczestników. Trasa biegu przebiegała drogami leśnymi i asfaltowymi w miejscowościach Karolew i Józefów. Zawodnicy pobiegli na wybranym przez siebie dystansie 1918 m lub 5000 m. Najmłodszy uczestnik biegu miał 5 lat a najstarszy 63 lata.
Po zakończonym biegu na każdego uczestnika czekał pamiątkowy medal oraz ciepły posiłek regeneracyjny. Następnie odbyło się dekoracja najszybszej trójki uczestników w kategoriach: dzieci do 13 roku życia na 1918 m, kobiety na 1918 m, mężczyźni na 1918 m, kobiety na 5000 m, mężczyźni na 5000 m. Dyplomy najszybszym uczestnikom wręczali Wójt Gminy Pniewy Ireneusz Szymczak, Sekretarz Maciej Michalski i gość specjalny III Biegu Niepodległości – Dominik Wojdalski. Kilka lat temu wszyscy kibicowaliśmy Dominikowi Wojdalskiemu w jego walce z chorobą nowotworową, a teraz to on zagrzewał wszystkich uczestników biegu do pokonania własnych słabości.
Wójt Gminy Pniewy Ireneusz Szymczak składa serdeczne podziękowania pracownikom Urzędu Gminy Pniewy za organizację i obsługę wydarzenia, strażakom OSP Ciechlin, OSP Wilczoruda, OSP Konie, OSP Kruszew  i OSP Przęsławice za pomoc w zabezpieczeniu i przygotowaniu trasy biegu oraz Dyrektor Beacie Stępniewskiej, nauczycielom i rodzicom z  PSP w Karolewie za pomoc w organizacji III Biegu Niepodległości w gminie Pniewy.
UG Pniewy, Justyna Płodzik