poniedziałek, 26 luty 2024

Jabłonka to bezpłatny dwutygodnik ukazujący się
na terenie powiatu grójeckiego i gminy Tarczyn.

Nakład gazety - 22 000 egzemplarzy. Ukazuje się w co drugą środę.

Z ostatniej chwili

19 czerwca 2022 roku na boisku w Załężu Dużym przy pięknej, letniej pogodzie odbył się turniej piłki nożnej „Piłkarskie powitanie lata z LKS „Pniewy” – edycja 2022”.

Ludowy Klub Sportowy „Pniewy” miał możliwość zorganizowania turnieju dzięki otrzymaniu dofinansowania z Powiatu Grójeckiego w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych dla organizacji pozarządowych i kół gospodyń wiejskich powiatu grójeckiego w kwocie 4000 zł oraz dofinansowaniu z gminy Pniewy w kwocie 6000 zł.
W rozgrywkach udział wzięło blisko 70 dzieci z terenu powiatu grójeckiego i powiatu piaseczyńskiego w kategorii wiekowej 2011/2012. Po zaciętej walce na boisku klasyfikacja przedstawia się następująco:
1. miejsce – KS Jeziorka Prażmów
2.miejsce – LKS Sparta Jazgarzew
3.miejsce – Galaktikos Belsk Duży
4.miejsce – LKS Pniewy
5. miejsce – UKS Tarczyn
6. miejsce – GKS Chynów
W przerwach między meczami zawodnicy mogli zrelaksować się na zjeżdżalni, skosztować słodkich wypieków przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich „Michrowianki” i rodziców zawodników LKS Pniewy, oraz posilić się kiełbaską z grilla. Nieocenionym elementem wczorajszego turnieju była Ochotnicza Straż Pożarna z Przęsławic, która ustawiła kurtyny wodne dla ochłody uczestników, a przy okazji dała wiele zabawy i radości. Oprawę muzyczną zapewnił Sebastian Wlazło.
Uroczystego wręczenia nagród zawodnikom dokonali członek zarządu powiatu grójeckiego Paweł Siennicki, wójt gminy Pniewy Pan Ireneusz Szymczak i prezes LKS Pniewy Jacek Kuczek.
Dziękujemy wszystkim drużynom za przybycie i zaciętą walkę.
UG Pniewy
Justyna Płodzik