poniedziałek, 15 kwiecień 2024

Jabłonka to bezpłatny dwutygodnik ukazujący się
na terenie powiatu grójeckiego i gminy Tarczyn.

Nakład gazety - 22 000 egzemplarzy. Ukazuje się w co drugą środę.

Z ostatniej chwili

Zbudowana zostanie nowa hala sportowa z funkcją sali koncertowej przy Publicznej Szkole Podstawowej im. o. Kazimierza Wyszyńskiego w Jeziorze.

17 sierpnia 2023 roku do Urzędu Gminy w Pniewach wpłynęła wspaniała informacja o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku o dofinansowanie zadania pn. „Rozbudowa budynku Publicznej Szkoły Podstawowej w Jeziorze o salę gimnastyczną wraz z zapleczem i łącznikami, oraz budowa szczelnego odkrytego zbiornika przeciwpożarowego i urządzeń budowlanych”. Środki na ten cel będą pochodziły z rezerwy celowej budżetu państwa. Gmina Pniewy pozyskała dofinansowanie w kwocie 5.640.502,00 zł !!!
Składamy serdeczne podziękowania za pomoc w pozyskaniu środków Panu Senatorowi Stanisławowi Karczewskiemu, Pani Minister Klimatu i Środowiska Annie Moskwie, Panu Posłowi Markowi Suskiemu, Panu Wiceministrowi Finansów Sebastianowi Skuzie, Panu Dyrektorowi Biura Ministra Klimatu i Środowiska Michałowi Wójcikowi, Panu Wicewojewodzie Mazowieckiemu Arturowi Standowiczowi, Pani Dyrektor Wydziału Transportu i Rozwoju Regionalnego w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim Katarzynie Harmacie, Panu Radnemu Semiku Województwa Mazowieckiego Jakubowi Kowalskiemu.
Przy szkole w Jeziorze powstanie sala gimnastyczna, która zostanie połączona z budynkiem szkoły i budynkiem domu nauczyciela. W sali zaprojektowano pełnowymiarowe boiska do koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej, a także boisko do piłki nożnej halowej. Powstaną również dwie szatnie wraz z sanitariatami dla zawodników oraz pokój trenerski wraz z sanitariatem, dwa pomieszczenia magazynowe, dwie toalety ogólnodostępne, w tym jedna przewidziana dla osób niepełnosprawnych oraz kotłownia. Na piętrze w części zapleczowej przewidziano trzy pomieszczenia gospodarcze na sprzęt sportowy. Dzięki zaprojektowaniu uniwersalnego układu funkcjonalno-przestrzennego oraz wyłożeniu sufitu dodatkową izolacją akustyczną, w sali możliwe będzie organizowanie koncertów czy przedstawień teatralnych. Będzie to kolejny krok do rozwoju kulturalnego Gminy Pniewy i Pniewy Local Band. Gratulujemy Publicznej Szkole Podstawowej im. o. Kazimierza Wyszyńskiego w Jeziorze i Dyrektorowi Tomaszowi Gajewskiemu inwestycji, która już wkrótce będzie im świetnie służyć.

UG Pniewy
Justyna Płodzik