środa, 22 maj 2024

Jabłonka to bezpłatny dwutygodnik ukazujący się
na terenie powiatu grójeckiego i gminy Tarczyn.

Nakład gazety - 22 000 egzemplarzy. Ukazuje się w co drugą środę.

Z ostatniej chwili

14 kwietnia w Grójcu zainaugurują kolarskie zmagania w ramach cyklu ŻTC BIKE RACE 2024.

Tradycyjnie ŻTC BIKE RACE 2024  będzie się składać z dwóch odrębnych cykli SUPER PRESTIGE i FIT RACE podzielonych na kategorie wiekowe. W ramach FIT RACE, poza klasyfikacją indywidualną przewidziana jest także klasyfikacja drużynowa, do której będą zaliczane zsumowane wyniki pięciu najlepszych na danym etapie zawodników danej drużyny. Finał rywalizacji odbędzie się w Żyrardowie. 
Podtrzymana zostaje znana od dwóch sezonów formuła dotycząca klasyfikacji generalnej. Wynik Klasyfikacji Generalnej to suma punktów uzyskanych podczas wielkiego finału w Żyrardowie oraz pięciu najlepszych wyników punktowych uzyskanych w pierwszych 12 etapach cyklu w sezonie 2024. Dodatkowo, na finale uczestnicy z kategorii M20, M30, M40, M50 i RED SUPER PRESTIGE zostaną podzieleni na dwa peletony startowe, zgodnie z następującymi założeniami – z każdej z pięciu kategorii pierwsze 10 osób w generalce, obliczonej po 12 (z 13 planowanych) etapach, wystartują w  PELETONIE MISTRZÓW. Pozostali jadą w PELETONIE NOSTALGII. Punkty zdobywane w PELETONIE MISTRZÓW i PELETONIE NOSTALGII są przyznawane w kolejności OPEN zgodnie ze specjalną gradacją obowiązującą tylko na FINALE. Zwycięzcy całego cyklu w grupach wiekowych  powalczą o tygodniowy pobyt w Zakopanem z możliwością wymiany na pobyt w Bułgarii w apartamentowcu KALIA w Słonecznym Brzegu - wybór należy do zwycięzcy. 
– Zapraszamy wszystkich miłośników kolarstwa szosowego do rywalizacji. Przed nami trzynaście etapów, nowe lokalizacje. Jak zwykle zapowiadają się znakomite zmagania – zachęca do udziału w cyklu Wojciech Pawelec, dyrektor zawodów.
W najbliższą niedzielę ŻTC BIKE RACE odbędzie się w Grójcu. Ściganie rozpocznie się punktualnie o godzinie 12:00. Baza zawodów zlokalizowana będzie przy Hali Sportowej „SPARTAKUS” Grójeckiego Ośrodka Sportu (ul. Sportowa 16). Trasa wyścigu poprowadzona zostanie na 18 kilometrowej rundzie drogami technicznymi wzdłuż trasy S7. Start ostry i meta w miejscowości Skurów, a nawrót w miejscowości Józefów. Najmłodsze kategorie będą miały do przejechania 88,5 km, zaś najstarsze 34,5 km.
– Rywalizację zaczynamy na technicznie trudnej trasie, która potrafi pokrzyżować plany najlepszych zawodników. Boczne wiatry, nie jednemu sprawiły trudności. Prognozy pogody są bardzo obiecujące. Zapraszamy do Grójca – dodaje dyrektor cyklu.
Organizatorem ŻTC BIKE RACE 2024 jest Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów. Bardziej szczegółowe informacje dotyczące przyszłych zmagań kolarskich znajdują się pod adresem www.ztc.pl.