wtorek, 29 listopad 2022
Stypendia Burmistrza Tarczyna  trafiły do najzdolniejszych uczniów

14 października w Dniu Edukacji Narodowej w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Tarczynie najzdolniejsi uczniowie szkół podstawowych i średnich z terenu Gminy Tarczyn otrzymali Stypendia Burmistrza Tarczyna.4Wszystkich przybyłych gości przywitali Burmistrz Tarczyna Barbara Galicz i Mirosław Faliszewski Przewodniczący Rady Miejskiej w Tarczynie.

Barbara Galicz zwracając się do uczniów, rodziców, a także nauczycieli i dyrektorów gratulowała wszystkim sukcesów, zaznaczając jednocześnie fakt trudu, jakiego wszyscy się podejmują, by uczniowie mogli poszczycić się wspaniałymi wynikami w nauce. Burmistrz Tarczyna dodała, że jest to wymagające zadanie, aby w dzisiejszych czasach stawiać naukę na najważniejszym miejscu.
Mirosław Faliszewski mówił o wartości, jaką niesie ze sobą zdobywanie wiedzy. Przewodniczący Rady Miejskiej w Tarczynie zwrócił także uwagę na to, że nie tylko sukcesy kształtują osobowość młodych ludzi, ale także trudności i porażki.
Wręczenie stypendiów poprzedził występ laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Retro „Jesienne róże”. Z pięknym repertuarem wystąpili: Franciszek Minor, Nikola Przepiórzyńska, Hanna Wojtczak, Amelia Brzezińska, a także Emilia Markowska. Swoich uczniów zaanonsowała Agata Klimczak-Kołakowska, która pracuje z nimi na co dzień.
Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie stypendiów. Barbara Galicz Burmistrza Tarczyna, Mirosław Faliszewski Przewodniczący Rady Miejskiej w Tarczynie oraz dyrektorzy poszczególnych placówek edukacyjnych wręczyli stypendia i pogratulowali uczniom wspaniałych wyników w nauce.
Stypendia otrzymali najlepsi uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. W. Górskiego w Pamiątce, Zespołu Szkół – Szkoły Podstawowej im. J. Stępkowskiego oraz Liceum Ogólnokształcącego im. Szarych Szeregów w Tarczynie, Szkoły Podstawowej im. M. Kaczyńskiego w Pracach Małych oraz Liceum Ogólnokształcącego im. I. Sendlerowej w Tarczynie.
Władzom samorządowym za ufundowane stypendia podziękowali także uczniowie, wręczając piękne bukiety róż.Stypendia Burmistrza Tarczyna trafiły do najzdolniejszych uczniów
Średnia ocena 0, najwyższa ocena 5 z 0 głos/ów