środa, 22 maj 2024

Jabłonka to bezpłatny dwutygodnik ukazujący się
na terenie powiatu grójeckiego i gminy Tarczyn.

Nakład gazety - 22 000 egzemplarzy. Ukazuje się w co drugą środę.

Z ostatniej chwili

Ciepła i wzruszająca – tak w dwóch słowach można określić atmosferę pikniku rodzinnego, który odbył się 27 maja na terenie parku miejskiego w Tarczynie. Wspólne świętowanie przy pięknej wiosenno-letniej pogodzie okraszone było występami artystów scen warszawskich oraz wieloma innymi atrakcjami.

„Tyle słońca w całym mieście”, „Dla Ciebie Mamo”, czy „Cudownych rodziców mam” – to tylko kilka z wielu utworów, przy których słuchającym zakręciła się łezka w oku. Wzruszający występ w wykonaniu Martyny Ciok-Rycak, Małgorzaty Nakoniecznej i Kamila Zięby dedykowany był nie tylko mamom, lecz całym rodzinom.  
Po koncercie Barbara Galicz Burmistrz Tarczyna i Mirosław Faliszewski Przewodniczący Rady Miejskiej w Tarczynie podziękowali artystom za piękny koncert. Burmistrz Tarczyna życzyła rodzicom satysfakcji i zadowolenia z odpowiedzialnej misji, jaką jest rodzicielstwo:
– Z okazji Dnia Mamy, życzę wszystkim mamom dumy ze swoich dzieci, aby zawsze czuły się kochane i doceniane. Tatusiom, bo przecież za miesiąc Dzień Taty, życzę spełniania się w swoim ojcowskim powołaniu – mówiła Barbara Galicz.
Przyłączając się do życzeń Mirosław Faliszewski dodał, że wychowanie dzieci jest zajęciem, wymagającym poświęcenia i cierpliwości:
– Rodzicielstwo to odpowiedzialna misja, wymagająca nieustannego zaangażowania i poświęcenia – mówił Przewodniczący Rady Miejskiej w Tarczynie, życząc wraz z Barbarą Galicz wspaniałej zabawy wszystkim uczestnikom pikniku. Każda z mam otrzymała od władz samorządowych czerwona różę.
Ogromnym powodzeniem cieszyły się zabawy sprawnościowe dla najmłodszych. Dzieci rywalizowały w kilku konkurencjach: slalom na piłkach, wyścigi w workach oraz przeciąganie liny. Rywalizacja była bardzo emocjonująca. Zwycięzcy otrzymali nagrody, a uczestnicy upominki ufundowane przez Gminę Tarczyn.  Na pikniku nie zabrakło także druhów z OSP Tarczyn i OSP Kotorydz, którzy prezentowali quada i wóz bojowy.
Całości dopełnił pyszny poczęstunek. Popularnością cieszyły się przekąski z grilla, grochówka i przepyszne ciasta. Dzieci zajadały się słodką watą cukrową, aby z nowymi siłami oddać się szaleństwu na dmuchańcach i tańcom na estradzie, która należała już tylko do nich.