poniedziałek, 15 kwiecień 2024

Jabłonka to bezpłatny dwutygodnik ukazujący się
na terenie powiatu grójeckiego i gminy Tarczyn.

Nakład gazety - 22 000 egzemplarzy. Ukazuje się w co drugą środę.

Z ostatniej chwili

W niedzielę, 2 lipca odbędzie się coroczny Piknik w Błędowskich Sadach. Gwiazdami tegorocznego święta będą: Rafał Brzozowski, zespół Extazy i Skolim.

Świętowanie rozpocznie się już po 10.00, złożeniem kwiatów przed pomnikiem prof. Szczepana Pieniążka, po czym odprawiona zostanie msza święta. Od 12.30 na błędowskiej scenie zaprezentują się lokalne zespoły i grupy. O 15.00, tuż przed uroczystym otwarciem pikniku, na scenie wystąpi Skolim. Pod artystycznym pseudonimem kryje się tak naprawdę Konrad Skolimowski i to właśnie jego piosenka zatytułowana 'Wyglądasz idealnie' stała się hitem tegorocznego lata.

Gwiazdą wieczoru będzie Rafał Brzozowski, który wystąpi w Błędowie od godz. 20.00. Jego koncert poprzedzi występ zespołów Abba Show oraz Roxaok. Rafał Brzozowski to polski piosenkarz, który wypromował hit "Tak blisko". Kariera Brzozowskiego rozpoczęła się w programie "The Voice of Poland". W 2014 Brzozowski brał udział w programie "Dancing with the Stars: Taniec z gwiazdami".

Od 21.15 błędowska scena będzie należeć do Extazy,polski zespół wykonujący muzykę z pogranicza disco polo i dance. W 2011 roku miała miejsce premiera debiutanckiego krążka pt. "Powiedz powiedz, co cię kręci", na którym znalazło się 11 autorskich piosenek oraz trzy remixy. Dużym sukcesem okazała się piosenka pt. "Smakować będę cię", która podbiła serca słuchaczy. Kolejny rok okazał się dla zespołu być bardzo intensywnym, ponieważ pojawiło się wiele nowości. Jak informuje sam zespół Extazy, złotym strzałem był utwór pt. "Buzi to za Mało". Kolejne lata były również obfite w nowości, a teledyski w serwisie YouTube mają nawet ponad 40 mln wyświetleń.

Piknik zakończy teatr ognia oraz zabawa pod gwiazdami.