wtorek, 29 listopad 2022
Warecki piknik VIVAT PUŁASKI  wśród Najlepszych Produktów Turystycznych Mazowsza

24 października podczas Gali 15-lecia Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Piknik historyczno-kulturalny VIVAT PUŁASKI otrzymał Certyfikat NAJLEPSZY PRODUKT TURYSTYCZNY WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO w kategorii impreza cykliczna. Certyfikat odebrała dyrektorka Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce Iwona Stefaniak.

Piknik organizowany jest od 2005 roku wspólnie przez Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce i Stowarzyszenie W.A.R.K.A. To wyróżnienie i docenienie wydarzenia, które jest dobrym i atrakcyjnym pomysłem na promocję historycznego bohatera Kazimierza Pułaskiego, działalności Muzeum, promocję Warki jako miejsca spędzania wolnego czasu w pięknych okolicznościach przyrody, a także  promocję polskiej i amerykańskiej kultury.
Piknik historyczny połączony z Paradą Pułaskiego na początku wakacji wpisał się już na stałe do kalendarza wydarzeń Warki, staje się również coraz bardziej rozpoznawalną imprezą na Mazowszu, przyciąga do miasta gości z zewnątrz. Z czasem impreza zyskała wielu partnerów, instytucje, organizacje, biznes, jest wspierana przez Samorząd Warki i Powiatu Grójeckiego. Niemal co rok Stowarzyszenie W.A.R.K.A. na realizację tego wydarzenia otrzymuje dotację Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Ostatnio projekt został zgłoszony przez Powiat Grójecki do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza, otrzymał wielkie wsparcie przez głosowanie publiczności dzięki czemu będzie dofinansowany w 2023 roku.  
Do tej pory udało się zrealizować 9 edycji imprezy (z przerwami spowodowanymi m.in. rewitalizacją zespołu pałacowo-parkowego czy pandemią). Przyznanie Certyfikatu Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Mazowieckiego - to piękna nagroda przez jubileuszową 10. edycją pikniku. Dziękujemy Jury Konkursu, ale także wszystkim Partnerom i wspaniałej Publiczności.
Już dziś serdecznie zapraszamy 10. Piknik VIVAT PUŁASKI odbędzie się 2 lipca 2023 roku. Vivat Pułaski! Spotkajmy się w Warce!
Muzeum im. K. Pułaskiego

Warecki piknik VIVAT PUŁASKI wśród Najlepszych Produktów Turystycznych Mazowsza
Średnia ocena 0, najwyższa ocena 5 z 0 głos/ów