piątek, 04 grudzień 2020
Warka świętowała Niepodległość

11 listopada to wyjątkowy dzień dla każdego Polaka. Nawet w tym trudnym dla wszystkich czasie należy pielęgnować pamięć o historycznych bohaterach oraz ważnych wydarzeniach.

W tym roku, ze względu na panujące obostrzenia związane z epidemią uroczystość upamiętniająca 102. rocznicę odzyskania Niepodległości zostały przeprowadzone w ograniczonej formie. W intencji Ojczyzny odbyła się uroczysta Msza św. w kościele pw. św. Mikołaja Biskupa w Warce koncelebrowana przez proboszcza parafii ks. Pawła Witkowskiego oraz ks. Piotra Jaworskiego. Przed rozpoczęciem mszy ks. proboszcz serdecznie przywitał wszystkich uczestników uroczystości. Następnie został odczytany rys historyczny, przedstawiający najważniejsze wydarzenia, które doprowadziły do odzyskania przez Polskę Niepodległości. Po wspólnie odśpiewanym hymnie państwowym rozpoczęła się liturgia, która z uwagi na panujące ograniczenia w kościele była transmitowana online, dzięki czemu uczestniczyć w niej mogła większa grupa osób.
Wśród uczestników nabożeństwa obecni byli m.in. przedstawiciele gminy Warka – burmistrz Dariusz Gizka, przewodnicząca Rady Miejskiej Aldona Rzeźnik, radni – Jacek Gawroński, Zbigniew Gilarski i Tomasz Rawski oraz przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Grójcu – Członek Zarządu Andrzej Zaręba.
Placówki oświatowe działające na terenie gminy Warka poproszone zostały aby z okazji Święta Niepodległości złożyły kwiaty przy różnych Miejscach Pamięci Narodowej w Warce. W ten sposób upamiętniły one bohaterów różnych wydarzeń na przełomie wieków, które doprowadziły do tego, że dziś mamy możliwość żyć w wolnej Polsce.
Organizatorzy uroczystości: Samorząd Miasta i Gminy Warka, Parafia pw. św. Mikołaja Biskupa w Warce, Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej” oraz Zakład Usług Komunalnych w Warce Sp. z o. o.
Urząd Miejski w Warce

Warka świętowała Niepodległość
Średnia ocena 0, najwyższa ocena 5 z 0 głos/ów