środa, 22 maj 2024

Jabłonka to bezpłatny dwutygodnik ukazujący się
na terenie powiatu grójeckiego i gminy Tarczyn.

Nakład gazety - 22 000 egzemplarzy. Ukazuje się w co drugą środę.

Z ostatniej chwili

XVII Bieg Pułaskiego to prawdziwe święto biegania w Warce, które było starannie szykowane przez kilka ostatnich miesięcy przez organizatora – KS Start Pułaski Warka. Najważniejszy bieg tego roku  na dystansie 10 kilometrów wystartował punktualnie o godzinie 11:00,  w niedzielę 9 października z Placu Stefana Czarnieckiego, gdzie mieściło się kolorowe miasteczko biegaczy i biuro zawodów.

Pogoda bardzo dogodna, choć zrobiło się dużo chłodniej niż w dniach poprzedzających wyścig. Przed biegiem w Warce, jak zawsze atmosfera lekkiego napięcia, ale towarzyszy temu gorąca i serdeczna atmosfera, a w kuluarach dużo mówiło się o faworytach, zwłaszcza dwóch – o Mateuszu Gosie i Łukaszu Więckowskim, typowanymi do walki o prymat. Wśród pań zeszłoroczna gwiazda - Maria Cześnik, raczej w stu procentach powinna być pewna swego - to ich typował do zwycięstw prezes klubu Jacek Winiarczyk.
Trasa świetnie zabezpieczona przez policjantów, strażaków i wolontariuszy, do super szybkich nie należała, ale już niespełna po 31 minutach na mecie zjawił się pierwszy zawodnik! Mateusz Gos, będący w rewelacyjnej formie, samotnie wpada na metę w doskonałym czasie 31:04 i nie daje szans nikomu tego dnia! Za nim Łukasz Więckowski 34:06, a miejsce na podium uzupełnia Piotr Basiak 35:08. Proszę Państwa! To był  kapitalny bieg wareckich zawodników, jakiego chyba w historii imprezy jeszcze nie było! Miasto pęka z dumy panowie!

Z kolei wśród kobiet podium obstawione przez zawodniczki spoza Warki – pewnie zwycięża Maria Cześnik 38:26 (chociaż możemy ją traktować prawie jak swoją, bo często widujemy ja na miejscowych obiektach), druga Julia Szymkowicz z UKS Pijarski w Łowiczu 39:27, trzecia Karolina Graczyk 39:48 z klubu Dąbrowski Team, a najszybsza z miejscowych Diana Zielińska w czasie 45:12.
A za metą - to już tradycja biegów w Warce - pyszne słodkie przekąski, po które ustawiała się długa kolejka - przygotowane przez nasze biegaczki oraz gorąca zupka i chłodny piwny poczęstunek w namiocie cateringowym. Czas oczekiwania na dekoracje uświetnili swoim talentem muzycznym dwaj znani lokalni muzycy – Sergiusz Cyngot i Dariusz Rączka.
Później już dekoracje którym  nie było końca, bo nagrodzono w sumie 11 różnych kategorii, obdarowując zwycięzców niezliczonymi nagrodami od sponsorów i partnerów zawodów, a na koniec każdy obecny brał udział w loterii fantowej z upominkami od wspierających XVII Bieg Pułaskiego lokalnych firm.
W sumie w biegu wystartowało 199 osób z 227 zapisanych. Najliczniejszą nacją byli biegacze z Warki – 100 osób! Klubem KS Start Pułaski Warka - 63 osoby, Team Zalesice - 9 osób, WKZ BBL Kozienice - 6 oraz grupa do zadań specjalnych - Żywcem Zabiegani 2.0 – pracownicy z Grupy Żywiec.
Organizatorzy dziękują wszystkim zawodnikom, wolontariuszom, pomocnikom  oraz partnerom i  sponsorom za bardzo aktywne wsparcie niniejszej imprezy.
Ogromne PODZIEKOWANIA dla wszystkich Partnerów i przyjaciół: Urząd Miasta Warka, CeSiR Warka, Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego, Dworek na Długiej, Zakład Usług Komunalnych, Kurier Warecki, KIFATO MK, Multika Tomasz Romanowski, VALDI Katalizatory, S.O.S Edward Strzeżek, Ma-Kolor-Eko Marzena Bobrowska, Browar w Warce, Piekarnia Kazana, TOMI Agencja Reklamowa, EKO-DOM Development, DWM Tomasz Matysek, NO1 Eventy, Spiżarnia - sklep ekologiczny, Biuro Rachunkowe Ewelina Najda, Auto Szkoła Monika i Tomasz Koc, AGNES Salon Fryzjerski, VIVO Market, Ferment Garlic, Plastusiowo Agata Łuczak, Tuszyńscy - Miody z tradycjami, Cztery Pory Roku, Multiagencja Ubezpieczeniowa Joanna Fudecka, Gospodarstwo Sadownicze Witkowscy i Dłuscy, COMITO Paweł Nowacki, BSB Beata Setniewska, Fizjoterapia Joanna Dobrzyńska, Pacino Pizzeria, ID Izabela Dembowska, Komisariat Policji w Warce, OSP w Warce, DESO, Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Wolontariusze z SP1, LO i ZS, Muzycy i Cukiernicy, Marcin Banach, Rowerzyści Radek i spółka, Rodziny, Obiad Express.

KS START Pułaski Warka