wtorek, 29 listopad 2022
Oficjalnie: samorządowe „Jabłuszko”

Uroczyste otwarcie pierwszego samorządowego przedszkola w gminie.

W przeddzień rocznicy odzyskanie Niepodległości, odbyło się uroczyste otwarcie Samorządowego Przedszkola „Jabłuszko” w Bądkowie. Swoje umiejętności zaprezentowały przedszkolaki, które na ten dzień, pod okiem swoich wychowawców przygotowały występ artystyczny, który był połączeniem patriotyzmu oraz roli jabłka. Nie bez kozery placówka nosi nazwę „Jabłuszko”. Występy maluchów podziwiali zaproszeni goście, w tym m.in. przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych, gminnych oraz wiejskich, a także rodzice.
Goście, poza ciepłymi słowami przekazali dla dzieci upominki, w tym od samorządu Mazowsza z rąk Leszka Przybytniaka, radnego sejmiku województwa mazowieckiego, woreczki gimnastyczno-sensoryczne od radnego powiatowego Michała Prusia oraz czek o wartości 1000 złotych od starosty Krzysztofa Ambroziaka.
Uroczystości zakończyło wspólne zwiedzanie placówki. Warto podkreślić, że lwia część środków na remont placówki pochodzi od samorządu Mazowsza (blisko 140 tysięcy złotych). Pozostałe środki pochodzą od Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Gminy Goszczyn (ponad 60 tysięcy złotych), które przez 18 lat prowadziło w tym budynku przedszkole, a także od rodziców i społeczności wiejskiej, którzy przy koordynacji Koła Gospodyń Wiejskich „Gospochy Bony” w Bądkowie oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Bądkowie podczas akcji i kiermaszów ciast zebrali środki w wysokości ponad 14 tysięcy złotych.
W ramach inwestycji wymieniono nawierzchnię podłóg, odmalowano sale, a także wymienione zostało źródło ogrzewania. Do odnowionych sal zakupiono wyposażenie. Na zewnątrz natomiast powstał wymarzony plac zabaw dla dzieci wraz z ogrodzeniem. Powstały także dodatkowe miejsca do parkowania oraz utwardzony wjazd na teren przedszkola z kostki brukowej.
Jest to pierwsze publiczne przedszkole w gminie Goszczyn, w którym obecnie uczy się ponad 80 dzieci.  POK
 

Oficjalnie: samorządowe „Jabłuszko”
Średnia ocena 0, najwyższa ocena 5 z 0 głos/ów