wtorek, 29 listopad 2022
Liderzy Lewicy odwiedzili Grójec

Lewica ruszyła w trasę po Polsce. Od 18 listopada rozpoczęto odwiedzanie stu miast powiatowych. W Grójcu mieszkańcy mieli możliwość wysłuchać i spotkać się z Marszałkiem Sejmu Włodzimierzem Czarzastym.

Spotkanie zorganizowano w sali widowiskowej OSP Grójec i miało charakter otwarty. Gości przywitał Daniel Oliszewski z Rady Powiatowej i Sekretarz Mazowieckiej Rady Wojewódzkiej Nowej Lewicy. Marszałkowi towarzyszyli między innymi poseł na sejm RP Wiesław Buż, poseł na sejm RP Jacek Czerniak oraz Marek Kacprzak, nowy rzecznik prasowy Lewicy.
Na spotkaniu założenia nowego programu przedstawiał marszałek Czarzasty. „Bezpieczna Rodzina” to plan dodatkowej waloryzacji rent i emerytur; 20 procentowa podwyżka dla pracowników budżetówki; zamrożenie WIBOR-u na dla kredytów mieszkaniowych do poziomu z grudnia 2019 r.; to podniesienie minimalnej renty i emerytury; leki za 5 zł; podniesienie zasiłku pogrzebowego do 7000 zł;Senioralny Bon Turystyczny; darmowe i ciepłe posiłki dla uczniów.
Zebrani oklaskiwali słowa dotyczące praw kobiet, ich praw do decydowaniu o ciąży i jej ochronie.
Przed i po spotkaniu zbierano także podpisy pod obywatelskim programem ustawy „Renta Wdowia”. Według materiałów dostępnych na stronie partii, ten projekt ustawy ma zagwarantować emerytom godne normalne funkcjonowanie po stracie współmałżonka. Projekt „Renta Wdowia” zakłada, że po śmierci małżonka będzie można korzystać z renty rodzinnej i 50 proc. własnego świadczenia emerytalnego. W maju 2022 r. projekt ustawy o “Rencie Wdowiej” Lewica złożyła w parlamencie. Tymczasem obywatelski projekt ustawy zostanie zaprezentowany na forum Sejmu, o ile wnioskodawcy zbiorą pod inicjatywą ustawodawczą 100 tysięcy podpisów, które muszą być uzbierane w przeciągu 3 miesięcy od chwili zarejestrowania komitetu.

Redakcja
Źródło: własne i materiały
organizatora

Liderzy Lewicy odwiedzili Grójec
Średnia ocena 0, najwyższa ocena 5 z 0 głos/ów