poniedziałek, 30 listopad 2020
Zwycięskie kadry Belska Dużego

Autorzy wyjątkowych zdjęć z gminy Belsk Duży nagrodzeni. Za nami kolejna edycja konkursu fotograficznego, którego organizatorem jest tamtejszy samorząd.

W poniedziałek, 12 października, odbyło się wręczenie nagród zwycięzcom konkursu fotograficznego „Moja gmina Belsk Duży w obiektywie”. Były nimi bony do Empiku i słodkości dla dzieci ufundowane przez firmę Ferrero. Prace, w tym roku zdalnie, oceniali ponownie Ewa Łubińska – radna, przewodnicząca komisji oświaty Rady Gminy Belsk Duży, Agnieszka Kazała – artysta plastyk, Krzysztof Kowalski – redaktor i fotograf portalu Belskduzy24, Paulina Omen-Klepacz – redaktor naczelny gazety „Jabłonka”, Anita Ryfczyńska – studentka fotografii oraz Emilia Tomasiak – specjalista Urzędu Gminy. Dodatkowo, osoby, które zajęły pierwsze miejsca w każdej z grup wiekowych będą docenione publikacją zwycięskiej fotografii na łamach naszego dwutygodnika, wraz z krótkim wywiadem.
– Cieszę się, że doceniacie piękno naszej gminy – mówił Władysław Piątkowski, wójt Belska Dużego. – To niezwykle ważne, ponieważ za kilkaset lat będą one doskonałym zapisem naszej historii.
Nagrody otrzymali w kategorii „dzieci do lat 13”
1. Maja Mularska
2. Julianna Mydłowska
3. Julia Łumińska
W kategorii „młodzież od lat 14-18”:
1. Julia Zuzga
2. Weronika Grzyb
3. Amelia Sochaczewska
W kategorii „dorośli”:
1. Paulina Galińska
2. Barbara Sibilska
3. Joanna Zuzga
Gratulujemy, Redakcja

Robienie zdjęć to po prostu przyjemność

Krótka historia o fotografowaniu Mai Mularskiej, laureatce konkursu „Moja gmina Belsk Duży w obiektywie”.

Jak opowiada mama Mai Mularskiej, dziewczyna dostała swój pierwszy aparat na komunię, ale już wcześniej przejawiała zainteresowanie fotografią.
– Obserwowała rodziców, gdyż dużo razem podróżujemy i ogólnie robimy mnóstwo zdjęć, więc pewnie „złapała bakcyla” – przyznaje Marzena Mularska.
Maja Mularska  już po raz trzeci  brała udział w konkursie organizowanym przez gminę Belsk Duży.  Za każdym razem jest krok wyżej, zajmując coraz lepsze miejsca. – Widać rozwój – mówi jej mama. W ubiegłym roku brała też udział w konkursie organizowanym przez LGD „Wszyscy Razem” (zajęła 2 miejsce w kategorii dzieci).
Zdjęcie, które zostało nadesłane do konkursu, wykonała spontanicznie, na spacerze. – Jak Maja powiedziała: „po prostu był ładny zachód słońca”. Wyobraziła sobie, że jakaś sylwetka na tym tle będzie dobrze wyglądać. – dodaje Marzena Mularska.
Czy Maja wiąże swoją przyszłość z fotografią? Jak przyznaje jej mama,  trudno na razie mówić o jakiś planach. Maja ma pewne zdolności artystyczne, nieźle rysuje, ma bogatą wyobraźnię, a robienie zdjęć to po prostu przyjemność. 

Zwycięskie kadry Belska Dużego
Średnia ocena 0, najwyższa ocena 5 z 0 głos/ów