niedziela, 14 lipiec 2024

Jabłonka to bezpłatny dwutygodnik ukazujący się
na terenie powiatu grójeckiego i gminy Tarczyn.

Nakład gazety - 22 000 egzemplarzy. Ukazuje się w co drugą środę.

Z ostatniej chwili

Nadchodzące letnie miesiące będą nie tylko okazją do wypoczynku od szkoły, ale również kreatywnej zabawy i rozwijania nowych zainteresowań dla majsterkowiczów. Stowarzyszenie GROFAN zaprasza w lipcu i sierpniu na cykl bezpłatnych warsztatów z modelarstwa, gier planszowych, krawiectwa oraz stolarstwa.

Grójeckie Stowarzyszenie Gier Planszowych i Fantastyki GROFAN od początku roku prężnie realizuje zajęcia dla dzieci i młodzieży. Wiosną ruszył projekt „Kreatywne więzi”, dofinansowany ze dotacji  Stanów Zjednoczonych i Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji. Polegał on na organizacji zajęć integracyjnych dla dzieci ze społeczności polskiej i ukraińskiej. W zajęciach wzięły udział setki dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Grójcu.

To nie koniec działań edukacyjnych dla najmłodszych mieszkańców Grójca. Wszystko za sprawą grantu dla projektu „Młody, weź wyteguj”, dofinansowanego z programu „wESpół wspieramy ekonomię społeczną”. Nasz nowy projekt dotyczy warsztatów rzemieślniczych: krawieckich, stolarskich, majsterkowania, modelarstwa. Uczestnicy nauczą się obsługi narzędzi oraz maszyn, jak wyrzynarki i szlifierki, maszyny do szycia, wycinarki do styropianu, sadzarki trawy elektrostatycznej i wielu innych. Dzieci wytną trójwymiarowe zwierzęta-puzzle, zaprojektują i uszyją własną maskotkę, złożą i skleją własną makietę i dioramę.
Równolegle do projektu realizujemy inne przedsięwzięcie, „Przy kolorowej planszy”, pod patronatem Starosty Grójeckiego, pana Krzysztofa Ambroziaka. W czasie wakacji dzieci z Grójca będą mogły bezpłatnie skorzystać z zajęć integracyjnych z grami planszowymi oraz warsztatów malowania figurek z tych gier.
Warsztaty będą realizowane popołudniami od poniedziałku do piątku,  także w soboty rano, w świetlicy Kreatornia na ul. POW 17, z którą  Stowarzyszenie GROFAN współpracuje od dwóch lat.
Zapraszamy dzieci w wieku 8 – 16 lat do udziału w zajęciach. Zapisy: stowarzyszeniegrofan@gmail.com lub 601 773 726. Liczba miejsc ograniczona.