poniedziałek, 30 listopad 2020
Strefa Zieleni SU ZSO w Mogielnicy

Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Jana Kilińskiego w Mogielnicy zaangażował się w projekt ekologiczny Eko Szkoła, który otrzymał dofinansowanie w ramach programu Młodzież w działaniu – SC Johnson z myślą o innych, prowadzonego przez Fundację Polki Mogą Wszystko oraz firmę SC Johnson.

W ramach projektu przedstawiciele SU zaangażowali się w szereg działań proekologicznych: rozstawiono pojemniki do segregacji odpadów, zorganizowano promujący zdrową żywność Piknik Ekologiczny, przeprowadzono debatę pod hasłem EkoGmina, czyli co musimy zrobić, by żyć w czystym świecie, otworzono także Strefę Relaksu dla uczniów.
Zwieńczenie projektu stanowiło stworzenie Strefy Zieleni dla społeczności uczniowskiej. Jej uroczyste otwarcie miało miejsce 10 września br. Wzięli w nim udział: Burmistrz Gminy i Miasta Mogielnica – Sławomir Chmielewski, dyrektor ZSO im. Jana Kilińskiego w Mogielnicy – Małgorzata Tabor, zastępca dyrektora – Urszula Tomala-Kujat oraz przedstawiciele poszczególnych klas SP i LO. Nad całością czuwali członkowie Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunkami: Karoliną Lewandowską-Górecką, Edytą Mydłowską, Dagmarą Janicką i Iwoną Pajewską.
Zaproszeni goście nie szczędzili słów uznania dla ekologicznej inicjatywy młodzieży. Docenili jej zaangażowanie, kreatywność oraz odpowiedzialność i konsekwencję w działaniu.
Po przecięciu czerwonej wstęgi uczestnicy spotkania zasiedli wygodnie przy stolikach w otoczeniu roślin. Słodki poczęstunek przy  herbacie umilił wszystkim chwile spędzone na świeżym powietrzu.
Odpoczynek w Strefie Zieleni  stał się szkolną atrakcją. Od chwili otwarcia miejsce cieszy dużą popularnością dzieci i młodzieży. Bardzo cieszy fakt, iż projekt Samorządu Uczniowskiego okazał się strzałem w dziesiątkę.

Samorząd Uczniowski ZSO
im. Jana Kilińskiego w Mogielnicy

Strefa Zieleni SU ZSO w Mogielnicy
Średnia ocena 0, najwyższa ocena 5 z 0 głos/ów