wtorek, 29 listopad 2022
Z trudnością o nowe samochody

Starostwo chce zakupić nowe pojazdy. Dostawcy: trzeba czekać.

Władze powiatu grójeckiego co roku wymieniają po dwa samochody służące do przewozu osób niepełnosprawnych w podległych jednostkach. Są to m.in. Domy Pomocy Społecznej, Warsztaty Terapii Zajęciowej czy ośrodki wychowawcze. W tym roku samorząd chce zakupić nowe pojazdy dla Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Jurkach oraz w Nowym Mieście nad Pilicą. Niestety, ale sytuacja na rynku samochodów, czyli opóźnienia w produkcji, a tym samym dostawach pojazdów nie ułatwiają tego zadania.
W tym roku Starostwo Powiatowe w Grójcu już dwa razy podchodziło do wyłonienia dostawcy dwóch samochodów przystosowanych do przewozu osób niepełnosprawnych. Niestety, ale nikt nie złożył ofert na ich dostarczenie.
– Otrzymujemy informacje, że problem wynika z opóźnień w dostawach pojazdów – tłumaczy Krzysztof Ambroziak, starosta grójecki.
Samochody, z których dotychczas korzystają placówki są już wyeksploatowane i mają na swoim liczniku przejechaną niebagatelną liczbę kilometrów. Średnio po ok 700 000 km. Zakup nowych możliwy jest dzięki dotacji z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, który pokrywa połowę kosztów.
– Otrzymujemy informacje, że zakup będzie możliwy, ale dopiero wczesną wiosną przyszłego roku – dodaje Krzysztof Ambroziak.
W związku z tym samorząd będzie musiał wnioskować do PFRON-u o przesunięcie terminy wykorzystania środków z powodów od siebie niezależnych. Dotychczasowe pojazdy z ośrodków, tak jak to wyglądało w poprzednich latach, będą wystawione na sprzedaż.

Z trudnością o nowe samochody
Średnia ocena 0, najwyższa ocena 5 z 0 głos/ów