piątek, 22 wrzesień 2023
Miał 4 aktywne zakazy kierowania pojazdami. Wsiadł za kierownicę po alkoholu.

Grójeccy policjanci zatrzymali 39-latka, który kierował osobowym mercedesem mając 2 promile alkoholu w organizmie. Jak się okazało miał kilka zakazów prowadzenia pojazdów. Grozi mu do 5 lat więzienia.

W miniony czwartek o godzinie 8:40 w Grójcu policjanci ruchu drogowego ujawnili nietrzeźwego kierującego mercedesem. Mężczyznę poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem 2 promili. Po wylegitymowaniu kierowcą mercedesa był mieszkaniec Grójca. Kiedy mundurowi sprawdzili go w policyjnych systemach okazało się, że 39-latek posiadał aż 4 aktywne zakazy sądowe kierowania pojazdem orzeczone przez Sąd Rejonowy w Grójcu. Mężczyzna przez najbliższe 120 miesięcy nie powinien wsiadać za kierownicę. Ostatni zakaz wydano w marcu br. na 24 miesiące.

Mężczyzna wkrótce usłyszy zarzuty. Odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz kierowanie pomimo zakazu i bez uprawnień. Policjanci przypominają, że za naruszenie sądowego zakazu, w tym między innymi zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy o rozsądek i przypominamy, że nietrzeźwy kierowca na drodze stanowi ogromne zagrożenie zarówno dla innych uczestników jak i dla siebie.

nadkom. Agnieszka Wójcik

Miał 4 aktywne zakazy kierowania pojazdami. Wsiadł za kierownicę po alkoholu.
Średnia ocena 0, najwyższa ocena 5 z 0 głos/ów