piątek, 21 czerwiec 2024

Jabłonka to bezpłatny dwutygodnik ukazujący się
na terenie powiatu grójeckiego i gminy Tarczyn.

Nakład gazety - 22 000 egzemplarzy. Ukazuje się w co drugą środę.

Z ostatniej chwili

Szanowni Państwo, od kilkunastu dni w naszej gminie możemy zauważyć zmiany. Szczególnie te, które nastąpiły w organizacji ruchu drogowego.

Przypomnę, że w niedzielę 15 maja 2022r. około godziny 13:00 w Goszczynie zginęła 16-letnia rowerzystka, bardzo młoda osoba.  Wydarzenie to, nie tylko poruszyło moją osobę, ale również lokalną społeczność gminy Goszczyn. Jako Radny Rady Powiatu Grójeckiego z tego terenu natychmiast podjąłem decyzję o wystosowaniu pisma do Wydziału Inwestycji, Zamówień Publicznych i Rozwoju Powiatu o zmianę organizacji ruchu drogowego na tym skrzyżowaniu. Miałem dużo propozycji od mieszkańców, emaili od wielu zawodowych kierowców, jak rozwiązać ten problem. Dziękuję wszystkim tym, którzy włączyli się w tzw. społeczne rozwiązanie tej sytuacji. Oczywiście wszystkie te propozycje przedstawiłem w rozmowach w powiecie grójeckim. Ostatecznie o zmianie organizacji zadecydował komisja, w skład w której wchodzili: Naczelnik Ruchu Drogowego grójeckiej policji, przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Grójcu oraz dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg.
Za pośrednictwem gazety „Jabłonka” chciałbym podziękować Starostwu Powiatowemu w Grójcu, przede wszystkim staroście Krzysztofowi Ambroziakowi, zarządowi powiatu, jak i radnym koleżankom i kolegom z Klubu Prawo i Sprawiedliwość, jak i koleżankom i kolegom z opozycji, że wszyscy jednogłośnie zgodzili się z moją propozycją, uruchamiając środki finansowe na zmianę organizację ruchu drogowego. Za co jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję. Mam nadzieje, że rozwiązanie to przyczyni się do znacznej poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a co za tym idzie, że nie będzie już dochodziło do wypadków, a  mieszkańcy gminy Goszczyn oraz okoliczni przejeżdżający będą mogli bezpiecznie podążać do swoich rodzin . Jeszcze raz wszystkim bardzo dziękuje.
Michał Pruś, radny powiatu grójeckiego