wtorek, 29 listopad 2022
Delegacja ERASMUS+  w Urzędzie Gminy i Miasta w Grójcu!

W słoneczne jesienne przedpołudnie 7 października 2022 roku przyjmowano w Urzędzie Gminy i Miasta w Grójcu znamienitych gości – delegację z Państw UE (Estonia, Cypr, Grecja, Hiszpania) w ramach programu ERASMUS+.

Działania projektowe mają na celu kształtowanie postaw proekologicznych, które zapobiegną degradacji środowiska i zapewnią młodym ludziom, możliwość doświadczania naturalnego i czystego świata. W związku z tym uczniowie i nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Grójcu przygotowali prezentacje na temat zagrożeń dla środowiska naturalnego w okolicy, a także świadomości ekologicznej w naszej społeczności.
Koordynatorem programu w Gminie Grójec jest nauczyciel z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Grójcu – Konrad Główka. Partnerem spotkania było Stowarzyszenie na rzecz innowacji i edukacji.
Szczególne podziękowania za bezinteresowną pomoc i przepyszne jedzenie Burmistrz Gminy i Miasta Grójec Dariusz Gwiazda kieruje do nieocenionych Kół Gospodyń Wiejskich: Głuchowskie Kumoszki KGW za przepyszne paszteciki, ogórki oraz chleb ze smalcem; Koła Gospodyń Wiejskich Gościeńczyce za smakowite ciasta; Koła Gospodyń Wiejskich „Zalesianki” za wyjątkowe śledzie i sałatkę warzywną; a także do Magdaleny Matysiak za szarlotki, Restauracji Staromiejskiej za wachlarz smakowitych pierogów oraz do producenta soków NFC Oryginalny Sok.
- Dzięki Wam nasi Goście mogli skosztować lokalnych specjałów. Cieszę się, że mogę liczyć na Wasze wsparcie! Wyrażam wdzięczność za organizację wydarzenia pracownikom Urząd Gminy i Miasta Grójec – mówi Burmistrz Gminy i Miasta Grójec Dariusz Gwiazda.

Delegacja ERASMUS+ w Urzędzie Gminy i Miasta w Grójcu!
Średnia ocena 0, najwyższa ocena 5 z 0 głos/ów