piątek, 08 grudzień 2023
Wyjątkowy piknik wrześniowy

Piknik Rodzinny „Spotkajmy się nad stawami w Jasieńcu”, ze względu na panującą pandemię koronawirusa, odbył się w tym roku w formie kameralnej, plenerowej imprezy dla dzieci, zorganizowanej na pożegnanie lata. Została ona przeprowadzona na wydzielonej strefie terenu rekreacyjnego w Jasieńcu. W tym miejscu zorganizowano liczne, tematyczne animacje dla dzieci, rodzinne gry i zawody sportowe, edukacyjne zabawy interaktywne, występy wokalne, różnego rodzaju pokazy oraz występy artystyczne (m.in. występy wokalne czy teatr dla dzieci).

Piknik, współorganizowany z Samorządem Województwa Mazowieckiego, zintegrował mieszkańców gminy i regionu poprzez zabawę, różnorodność atrakcji, jak również podkreślenie tutejszych tradycji.

Pyszne potrawy
W organizację święta zaangażowały się miejscowe organizacje, w tym Koło Gospodyń Wiejskich w Gośniewicach, Koło Gospodyń Wiejskich w Boglewicach i wszystkie gminne ochotnicze straże pożarne. W czasie imprezy nie zabrakło degustacji pysznych potraw, aromatycznych ciast, świeżo wyciskanych soków, czy okazałych owoców wyprodukowanych przez tutejszych sadowników. Ponadto można było skosztować m.in. potraw z grilla, ekologicznych miejscowych miodów, czy też dań z food trucków.

Altana z logo na wyspie
Dodatkowo w czasie Pikniku promowana było idea odnawialnych źródeł energii. Na usytuowanej w centralnym punkcie terenu rekreacyjnego wyspie ustawiona została stylowa altana z logotypem gminy Jasieniec. Jest ona elementem innowacyjnej, funkcjonalnej przestrzeni integracji społecznej i wypoczynku, która generować będzie ekologiczną, odnawialną energię umożliwiającą ładowanie smartfonów czy laptopów.

Moc atrakcji
Było również mnóstwo atrakcji dla dzieci i rodzin (m.in. ciekawych, edukacyjnych zabaw interaktywnych), takich jak: występy teatralne, warsztaty plastyczne, dmuchańce, wyścigi w workach, pokazy hula hop, strzelanie z łuku, rzucanie lassem, jazda na byku, spotkanie z Minionkiem czy animacje westernowe oraz taneczne. Co więcej, część przestrzeni wypełniały różnego rodzaju stoiska handlowe. Zwieńczeniem imprezy była pełna energii potańcówka z zespołem Golden Flash.

Piknik Rodzinny w Jasieńcu był współorganizowany/współfinansowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Patroni medialni wydarzenia: Gazeta Informacyjno-Reklamowa „Jabłonka” oraz Mazowiecka TV.
Szymon Woźniak

Wójt Gminy Jasieniec pragnie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie imprezy, w tym pracownikom urzędu gminy, strażakom, przedsiębiorstwom (w tym Panom Stanisławowi, Emilowi i Dominikowi KOLASA oraz firmie No1 Eventy), organizacjom społecznym (kołom gospodyń wiejskich), jak również wszystkim obecnym podczas Pikniku Podziękowania kieruje także do Samorządu Województwa Mazowieckiego, w tym Pana Marszałka Adama Struzika, za dofinansowanie Pikniku Rodzinnego w Jasieńcu.

GALERIA ZDJĘĆ

Wyjątkowy piknik wrześniowy
Średnia ocena 0, najwyższa ocena 5 z 0 głos/ów