poniedziałek, 26 luty 2024

Jabłonka to bezpłatny dwutygodnik ukazujący się
na terenie powiatu grójeckiego i gminy Tarczyn.

Nakład gazety - 22 000 egzemplarzy. Ukazuje się w co drugą środę.

Z ostatniej chwili

Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001 r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską.

Nasz zespół języków obcych w składzie: Aleksandra Jakubiak,  Natalia Kowalska, Katarzyna Skrzypek, Anna Wolszakiewicz również postanowiły dołączyć do tych obchodów organizując akademię w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mogielnicy poświęconą prezentacji języków obcych.
Uczniowie PSP nr 2 im. I Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego mogli dowiedzieć się ciekawostek związanych z obchodami tego święta, poznać kulturę Wielkiej Brytanii, obejrzeć krótkie filmiki o Petersburgu oraz Ukrainie. Ponadto mogli poznać kulturę tych krajów poprzez taniec charakterystyczny dla każdego z nich. Obejrzeliśmy elegancki walc angielski, wesoły taniec irlandzki, pełen gracji balet i skoczny hopak. Akademię uświetniły popisy wokalne naszych uczniów Tymona Lewandowskiego i Natalii Kwil oraz smakołyki pochodzące z Wielkiej Brytanii, Rosji i Ukrainy: ciasteczka, herbatki, bliny i pielmieni.
Po występach doszło do rozstrzygnięcia dwóch konkursów konkursu plastycznego ‘Matrioszkomania’ i konkursu wiedzy o Wielkiej Brytanii.
Konkurs Matrioszkomania:
1 miejsce - Bartosz Kiljański,
2 miejsce - Wiktoria Szulczyk,
3 miejsce - Jagoda Kurcińska
Konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii:
1 miejsce - Lidia Galicz
2 miejsce - Zofia Rek
3 miejsce - Julia Kawecka.
Na koniec występów głos zabrali nasi goście: Burmistrz Gminy i Miasta Mogielnica Sławomir Chmielewski, dyrektor MGOK-u Robert Lipiec oraz ksiądz proboszcz Grzegorz Wolski, którzy podziękowali za udział w uroczystości, pochwalili występy uczniów i piękne prezentacje oraz wyjaśnili naszym uczniom jak ważna jest znajomość języków obcych w życiu.