piątek, 08 grudzień 2023
Obchody 100. rocznicy „Cudu nad Wisłą”

W dniu 15 sierpnia 2020 r., w Nowym Mieście nad Pilicą odbyły się uroczystości patriotyczno-religijne upamiętniające 100.rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 r. oraz Dzień Wojska Polskiego.

Obchody rozpoczęły się mszą św. w intencji naszej Ojczyzny w kościele parafialnym, pod przewodnictwem ks. Dziekana Mariusza Zembrzuskiego. Następnie, w towarzystwie orkiestry dętej, odbył się przemarsz pocztów sztandarowych oraz delegacji i mieszkańców naszej gminy pod pomnik na placu Kościuszki, gdzie złożono wiązanki kwiatów.
W obchodach uczestniczyły władze miasta i gminy, poczty sztandarowe, przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy AK Koło w Nowym Mieście nad Pilicą, przedstawiciele placówek oświatowych oraz instytucji publicznych.
W tym roku ze względu na sytuację epidemiczną uroczystości miały charakter symboliczny. Burmistrz Miasta i Gminy Nowe Miasto nad Pilicą pragnie serdecznie podziękować wszystkim przybyłym na nasze uroczystości oraz osobom, które przyczyniły się do ich przygotowania.
– Dziękuje wszystkim przybyłym pocztom sztandarowym i delegacjom, które złożyły kwiaty pod pomnikiem, Nowomiejskiej Orkiestrze Dętej na czele z kapelmistrzem Katarzyną Widorowską za muzyczną oprawę uroczystości, uczniom klas mundurowych Niepublicznego Technikum Zawodowego w Nowym Mieście nad Pilicą Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach oraz wszystkim mieszkańcom biorącym udział w uroczystości. – podsumował włodarz.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii www.nowemiasto.pl

Urząd Miasta i Gminy
w Nowym Mieście nad Pilicą

Obchody 100. rocznicy „Cudu nad Wisłą”
Średnia ocena 0, najwyższa ocena 5 z 0 głos/ów