piątek, 21 czerwiec 2024

Jabłonka to bezpłatny dwutygodnik ukazujący się
na terenie powiatu grójeckiego i gminy Tarczyn.

Nakład gazety - 22 000 egzemplarzy. Ukazuje się w co drugą środę.

Z ostatniej chwili

Dzięki reakcji innego uczestnika ruchu drogowego, policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Świadek widząc stan w jakim prowadził auto jechał za nim, a po zabraniu kluczyków wezwał funkcjonariuszy. Badanie alkomatem pokazało, że miał on około 2 promili alkoholu w organizmie.

Do tego zdarzenia doszło w poniedziałek (27 marca br.), tuż po godzinie 17:00 pod Grójcem. Oficer dyżurny grójeckiej komendy otrzymał informację o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierowcy przez innego kierującego.

Interweniujący na miejscu dzielnicowi ustalili, że 54-latek jadąc osobowym mercedesem zatrzymał się na stacji paliw. Tam inny kierowca zauważył, że jest pijany. Kiedy mercedes ruszył, mężczyzna swoim samochodem jechał za nim. 54-latek uciekając wjechał w drogę, która nie pozwoliła na kontynuowanie jazdy. Świadek aby uniemożliwić ucieczkę nietrzeźwemu kierowcy zabrał mu kluczyki i zadzwonił na numer alarmowy. Badanie alkomatem pokazało, że mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Zatrzymany mężczyzna kierował bez uprawnień. W przeszłości był już karany za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Teraz mieszkańcowi gminy Grójec grozi do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

Na uznanie i pochwałę zasługuje także obywatelska postawa mężczyzny, który nie pozwolił nietrzeźwemu kierowcy na kontynuowanie jazdy, która mogła zakończyć się tragedią.

nadkom. Agnieszka Wójcik