sobota, 23 listopad 2024

Jabłonka to bezpłatny dwutygodnik ukazujący się
na terenie powiatu grójeckiego i gminy Tarczyn.

Nakład gazety - 22 000 egzemplarzy. Ukazuje się w co drugą środę.

Z ostatniej chwili

Czy przy Armii Krajowej powstaną tereny rekreacyjne? Władze miasta mają zapytać o opinię mieszkańców.

Podczas lutowej sesji rady miejskiej w Grójcu dyskutowano na temat utworzenia terenów rekreacyjnych przy ul. Armii Krajowej, na części działki znajdującej się vis a vis centrum handlowego Dekada. Rozmowę wywołało pismo skierowane do Przewodniczącego Rady Miejskiej Karola Biedrzyckiego od Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Woli Worowskiej (właściciela 11 hektarów wspomnianej działki pomiędzy firmą Jadar a PawTrans), która z początkiem grudnia ubiegłego roku zwróciła się z wnioskiem do burmistrza Grójca, Dariusza Gwiazdy o zmianę planu zagospodarowania przestrzennego gruntów przy ul. Armii Krajowej. Ponad 11 ha tych gruntów należy do spółdzielni, a pozostałe ponad 3 ha do innych właścicieli, którzy jak zapewnia prezes spółdzielni, również opowiadają się za zmianą planu zagospodarowania przestrzennego tych terenów. Jak tłumaczy prezes, na terenie chce wybudować hale magazynowe o powierzchni 7 ha inwestor, a zmiana planu umożliwiła by mu takie działanie.
– Taka inwestycja zasiliłaby budżet gminy dużą kwotą pieniędzy z podatków, a ponadto mieszkańcy mieliby dodatkowe miejsca pracy – czytamy w dokumencie.
W ocenie burmistrza Grójca, Dariusza Gwiazdy zmiana planu zagospodarowania przestrzennego na tym terenie byłaby niekorzystna dla rozwoju miasta. Władze planują bowiem w przyszłości stworzyć tutaj tereny rekreacyjne. – Nie mamy blisko miasta żadnej zielonej przestrzeni. - argumentował burmistrz, który jednocześnie podkreślił, że zalew w Głuchowie nie nadaje się na stworzenie terenu rekreacyjnego, ponieważ jest oddalony od miasta, a także leży blisko trasy krajowej nr 7. - Firma, która chce wybudować hale magazynowe przy Armii Krajowej mogłaby wyodrębnić kilka hektarów na tereny inwestycyjne (należy zaznaczyć, że gmina Grójec nie jest właścicielem tych gruntów).
– Teren znajduje się przy dwóch ruchliwych drogach, siódemce i pięćdziesiątce. Jak ludzie tam będą odpoczywać? – dopytywał przewodniczący Karol Biedrzycki.
Przewodniczący rady zwraca również uwagę na fakt, że po zmianie kwalifikacji terenu, zmienią się także stawki podatków, na wyższe. – Ze względu na sąsiedztwo dużych firm i zakładów przetwórczych, takich jak Jadar, PeterRenz, Paw Trans trzeba patrzeć na ten teren pod kątem przemysłowym, a nie rekreacyjnym. – dodaje Biedrzycki.
Finalnie decyzja ma zostać oddana w ręce mieszkańców. – Należy zapytać ludzi, czy chcemy betonować miasto, czy zostawić tereny rekreacyjne.

Dodaj komentarz

Wyślij

Reklama

Popularne

1
(22157) Paulina Omen Klepacz
2
(11461) Paulina Omen Klepacz
5
(7419) Paulina Omen Klepacz
6
(6849) Paulina Omen Klepacz
7
(6766) Paulina Omen Klepacz
9
(6048) Redakcja
Rekord

Powiat GrójeckiPokaż wszystkie

BłędówPokaż wszystkie

Belsk DużyPokaż wszystkie

ChynówPokaż wszystkie

GoszczynPokaż wszystkie

GrójecPokaż wszystkie

JasieniecPokaż wszystkie

MogielnicaPokaż wszystkie

Nowe Miasto nad PilicąPokaż wszystkie

PniewyPokaż wszystkie

TarczynPokaż wszystkie

WarkaPokaż wszystkie