wtorek, 29 listopad 2022
PRZEBUDOWA BLOKU  OPERACYJNEGO

Prace remontowe idą pełną parą i już pod koniec roku planowane jest oddanie do użytku zmodernizowanego bloku operacyjnego.

Zakończenie inwestycji znacznie podniesie standardy opieki medycznej i możliwości świadczenia usług dla mieszkańców grójecczyzny i ościennych gmin oraz powiatów.
Kompleksowa modernizacja bloku rozpoczęła się od podpisania umowy przez Starostę Grójeckiego w dniu 6 lipca 2022 r., a już tydzień później na teren inwestycji weszły ekipy remontowe.
W pierwszej kolejności skute zostały wszystkie ściany, część z nich wyburzono, pomieszczenia przygotowane zostały pod gruntowną przebudowę. Obecnie trwa montaż nowych instalacji wodno-kanalizacyjnych, gazów medycznych i elektrycznych. Oprócz prac budowlanych zakupiony zostanie nowy sprzęt, między innymi: lampy operacyjne, kolumny anestezjologiczne i chirurgiczne.
W rezultacie powstanie nowoczesny zintegrowany blok operacyjny, składający się z nowoczesnych sal operacyjnych. Koszt inwestycji, to 5 528 455,78 zł. Powiat Grójecki pozyskał na ten cel dofinansowanie w wysokości 4 422 764,62 zł z Rządowego Funduszu Polski Ład, Program Inwestycji Strategicznych.

PRZEBUDOWA BLOKU OPERACYJNEGO
Średnia ocena 0, najwyższa ocena 5 z 0 głos/ów